Priznanja najboljšim športnikom

Športna zveza Postojna je podelila priznanja najboljšim športnikom v letu 2022.

Podeljenih je bilo 46 pisnih priznanj športnikom iz osmih športnih klubov, le- ta so prejeli športniki in športnice za športne dosežke v mlajših starostnih kategorijah na državnih tekmovanjih ter šolskih športnih tekmovanjih.

Podeljenih je bilo tudi 14 malih plaket in sicer športnikom od 15. do 19. leta starosti, torej kadetom in mladincem za osvojene medalje na državnih prvenstvih ter državnih pokalnih tekmovanjih.

Prejemniki malih plaket so bili:

Anže Cej (Kegljaški klub Proteus)
Matevž Vilhar (Kegljaški klub Proteus)
Leon Škrbec (Šahovski klub Postojna)
Anja Beber (Šahovski klub Postojna)
Adrian Gal Del Piero (Bowling klub Epicenter)
Timotej Obreza Škerjanec (Lokostrelski klub MINS Postojna)
Alja Kontrec (Karate klub Mawashi)
Lea Kobal Pahor (Karate klub Mawashi)
Petar Arsenić (Karate klub Postojna)
Denis Česnik (Shotokan klub Postojna)
Rebecca Martulaš (Balinarski klub Postojna)
Aneta Fidel (Balinarski klub Postojna)
Mia Žigman (Balinarski klub Postojna)
Aleksandar Bogunović (Avtomobilistični klub ABA racing Postojna)

Podeljenih je bilo 27 velikih plaket in sicer članom in članicam za izredne športne dosežke v letu 2022 (medalje na državnem prvenstvu, državnem pokalnem tekmovanju, državnem ligaškem tekmovanju). Le-te so prejeli:

Ekipa članic Kegljaškega kluba Proteus
Ekipa članov Kegljaškega kluba Proteus
Ekipa U-23 Kegljaškega kluba Proteus
Amanda Zalar (Kegljaški klub Proteus)
Tina Mržljak (Kegljaški klub Proteus)
Maša Miklavec (Kegljaški klub Proteus)
Sandra Dostanić (Kegljaški klub Proteus)
Nataša Tibola (Kegljaški klub Proteus)
Žiga Požar (Kegljaški klub Proteus)
Zlatko Pajnič (Kegljaški klub Proteus)
Danijel Lavrič (Kegljaški klub Proteus)
Dominik Ogrizek (Kegljaški klub Proteus)
Jakob Marcel Del Piero (Bowling klub Epicenter)
Ljuba Ceglar (Bowling klub Epicenter)
Ekipa petork, člani (Bowling klub Epicenter)
Denis Bola Ujčič (Strelsko društvo Postojna)
Barbara Obreza (Lokostrelski klub MINS Postojna)
Iztok Spinelli (Lokostrelski klub MINS Postojna)
Vanda Natlačen (Lokostrelski klub MINS Postojna)
Petra Zorman (Lokostrelski klub MINS Postojna)
Simon Aralica (Lokostrelski klub MINS Postojna)
Maša Magajna (Karate klub Mawashi)
Nejc Sterniša (Karate klub Mawashi)
Lara Đaković (Karate klub Mawashi)
Blaž Gril (Karate klub Postojna)
Sara Lišinović (Shokotak karate klub Postojna)
Mitja Kragelj (Balinarski klub Postojna)

Trem postojnskim športnikom, ki nastopajo za športne klube iz drugih krajev so bile podeljene plakete. Malo plaketo je prejel Val Eržen, veliko plaketo pa sta prejela Lina Eržen in Aleksej Nikolić.

Vrhunec športnega večera je bila razglasitev športnika in športnice Občine Postojna za leto 2022. Dobitnika so izglasovali predstavniki športnih društev in klubov, predstavniki šol ter člani izvršnega odbora Športne zveze Postojna.

Športnica leta 2022 je postala AMANDA ZALAR, članica Kegljaškega kluba Proteus. Amanda je že vrsto let nepogrešljiva članica mladinskih oz. mlajših članskih kegljaških selekcij Slovenije. V letu 2022 je na svetovnem prvenstvu v Estoniji v kategoriji mlajših članic do 23 let z ekipo osvojila 2. mesto, v tekmovanju dvojic pa je s kolegico postala svetovna prvakinja. Amanda je tudi v domačem klubu nosilka iger ženskega članskega moštva, ki nastopa v 1. slovenski kegljaški ligi, kjer so s kolegicami dvakrat zapored osvojile naslov državnih prvakinj. Z ekipo je v pretekli sezoni nastopala v Ligi prvakinj in na svetovnem klubskem pokalu. V kategoriji mlajših članic do 23 let je na državnem prvenstvu osvojila tretje mesto posamezno ter prvo mesto v tandem dvojicah. Olimpijski komite Slovenije – združenje športnik zvez ji je dodelil status športnice perspektivnega razreda.

Športnik leta 2022 je postal IZTOK SPINELLI, član Lokostrelskega kluba MINS Postojna. Iztok je član slovenske lokostrelske reprezentance v slogu goli lok. Na evropskem dvoranskem prvenstvu v Laškem je bil član ekipe, ki je osvojila 3. mesto, posamezno pa je osvojil 9. mesto. Bil je udeleženec svetovnih iger v Birminghamu, kjer je v najelitnejši svetovni konkurenci osvojil 11. mesto. V letu 2022 je na državnih prvenstvih osvojil dve prvi mesti in naslova državnega prvaka v disciplinah 3D in AH – poljsko streljanje ter 3. mesto na dvoranskem državnem prvenstvu. Olimpijski komite Slovenije – združenje športnik zvez mu je dodelil status športnika državnega razreda. vir: Občina Postojna, foto:Foto atelje Postojna, video: Franci Korošec Šoki